Osvícení

laminát

Les. Nostalgie mizející divočiny. V řadě "zaparkované" měkké hmoty se drží horizontálních kmenů tak, jako se duše upíná na osu své existence. Zároveň si "na zádech" nesou své osobní příběhy.

Lukáš Rittstein

*1973

Lukáš Rittstein absolvoval v roce 1997 Akademii výtvarných umění v Praze, kde od roku 2013 vede sochařský ateliér. V roce 1999 získal Cenu Jindřicha Chalupeckého. Jeho sochy byly představeny na přehlídkách Art Beijing, v Akademie der Kunste v Berlíně, v Sokrates Sculpture Parku a ve WTC v New Yorku nebo samostatně v Albertinu v Drážďanech. Lukáš Rittstein reprezentoval spolu s Barboro Šlapetovou, Českou republiku na světových výstavách EXPO 2010 v Šanghaji a EXPO 2015 v Miláně. Jejich kniha Proč je noc černá získala v roce 2005 cenu Magnesia Litera. Je zastoupen v mnoha zahraničních i domácích sbírkách. Jeho díla můžeme najít v soukromém i veřejném prostoru.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.